Професійні дистанційні курси напрям "Автомеханік"
Дистанційні самостійні курси для автомеханіків. Покрокове навчання. Практико-орієнтовані модулі та відпрацювання навичок за допомогою симуляцій. Навчання технічному обслуговуванню автомобілів, роботі з інструментом і обладнанням, сервісним операціям, техніці безпеки.
Тривалість курсу навчання:
Курс складається з 558 модулів навчання і тестового контролю.
Загальний час вивчення матеріалу: 184 години.
6 місяців доступу до програми дистанційного навчання.
Основними цілями вивчення курсу є: підготовка механіка з обслуговування та ремонту автомобільної техніки. Придбання базових теоретичних знань і практичних навичок по влаштуванню, роботі систем і вузлів легкового автомобіля.
Завданнями курсу є:
-
оволодіння теоретичними основами будови автомобіля;
-
вивчення технології проведення ТО та ремонту систем і вузлів легкового автомобіля;
-
отримання практичних навичок в проведенні обслуговування і ремонту легкового автомобіля, експлуатації обладнання та інструменту, а також рішення за допомогою них конкретних завдань.
Оволодівши курсом учень повинен вміти:
-
виконувати діагностику і ремонт ходової частини, рульового управління і гальмівної системи легкового автомобіля;
-
проводити технічне обслуговування легкового автомобіля;
-
застосовувати обладнання та інструмент;
-
аналізувати вхідні і вихідні дані механічних вузлів і систем.
Зміст програми
Тема 1. Вивчення вимог безпеки при проведенні автослюсарний робіт.
Правила безпеки під час проведення ремонтних робіт на автомобілі.
Тема 2. Фізика автомобіля. Крутний момент, сили діють на автомобіль в русі, коливання. Амортизація коливань. Тиск. Крутний момент. Розрахунок швидкості автомобіля і частоти обертання двигуна. Сили, що діють на шину при русі.
Тема 3. Інструменти, що застосовуються для технічного обслуговування і ремонту автомобілів. Прилад для перевірки і регулювання світла фар. Манометр для вимірювання тиску повітря в шинах. Динамометричний ключ. Штангенциркуль. Мікрометр. Ареометр. Домкрати і підпори. Газоаналізатори.
Тема 4. Регламентне обслуговування автомобілів. Заміна витратних матеріалів при регламентному технічному обслуговуванні.
Тема 5. Основні геометричні параметри двигуна. Види двигунів. Особливості двотактних і чотиритактних двигунів внутрішнього згоряння. поняття ступеня стиснення, робочого об'єму. Різновиди блоків циліндрів. механічні компоненти двигунів. Діаграма робочого ходу. Рух поршня і його швидкість.
Тема 6. Механізми двигуна внутрішнього згоряння. Кривошипно-шатунний і газорозподільний механізми. Деталі кривошипно-шатунного механізму. Колінчастий вал. Циліндри. Шатуни. Маховик і поршні. Взаємодія деталей газорозподільного механізму. Види клапанів. Принцип роботи клапанного механізму.
Тема 7. Системи двигуна внутрішнього згоряння. Система змащення, система охолодження. Система фільтрації повітря і відводу відпрацьованих газів. Вентиляція маслянного піддону. Різновиди масел. Способи змащування. Призначення сальникових ущільнень. Масляні насоси і масляні фільтри. Принцип роботи системи охолодження. Призначення розширювального бачка, радіатора, циркуляційного насоса і термостата. Вентилятор системи охолодження. Повітряні фільтри. Склад відпрацьованих газів. Будова вихлопної системи.
Тема 8. Зчеплення. Призначення зчеплення. Підшипники. Вузол виключення зчеплення. Основні несправності зчеплення.
Тема 9. Трансмісія автомобіля. Вали, редуктори, шарнірні з'єднання. Трансмісія комерційного транспорту. Принцип роботи диференціала. Види безступінчатих трансмісій. Приводні вали і універсальні шарніри.
Тема 10. Ходова частина. Колісні шини та диски. Шини і шинні клапани. Розмір і маркування шин. Знос шин. Сили, що діють на шини при експлуатації. дисбаланс колеса. Балансувальний стенд. Диски і їх несправності. Екстрена допомога спущеній шині.
Тема 11. Гальмівна система автомобіля. Стоянкове гальмо. Дискові і барабанні гальма. Принцип роботи дискового гальма. Пристрій головного гальмівного циліндра. Призначення стоянкового гальма. Гальмівна рідина. Принцип роботи барабанного гальма. Контроль рівня гальмівної рідини.
Тема 12. Підвіска автомобіля. Напрямні, амортизатор, пружні елементи підвісок. Амортизація коливань. Демпфери коливань. Залежна і незалежна підвіски. Коливання автомобіля. Навантаження на вісь. Робота пружин. Характеристика пружин.
Тема 13. Рульове керування. Підсилювачі керма. Кути установки коліс. Призначення і будова гідравлічного підсилювача керма. Поперечні рульові тяги. Кастор і його вплив на керованість. Процедура "розвал-сходження" коліс. Системи непрямого управління. Динамічний розвал і сходження коліс.
Тема 14. Коробки перемикання передач. Види коробок. Вали коробок. Передаточні числа. Автоматичні коробки перемикання передач. Механічні коробки перемикання передач. Розрахунок передавальних чисел в коробці перемикання передач. Зміна крутного моменту і обертів.
Тема 15. Бензинові двигуни та системи. Системи запалювання. Системи впорскування палива. Цикл Отто. Каталітичні нейтралізатори. Багатоточкове і безпосереднє впорскування. Насоси високого тиску. Пошарове згоряння палива. Подача повітря. Режими роботи при безпосередньому впорскуванні. Огляд MPI.
Тема 16. Дизельні двигуни та системи. ТНВД, форсунки. Система Common Rail. Особливості роботи дизельних двигунів. Механічний насос і механічна форсунка. Плунжерний насос і принцип його роботи. Свічки розжарювання. системи електронного управління дизельними двигунами. Система безпосереднього впорскування CRD. Елементи системи Common Rail. Система живлення з насос-форсунками.
Тема 17. Датчикова апаратура. Вимірювачі навантаження. Потенціометри. П'єзоелектричні датчики. Основні автомобільні датчики. Будова датчиків і способи їх діагностики. Перетворення фізичних величин в електричні сигнали. Цифрові і аналогові сигнали.
Тема 18. Виконавчі механізми. Котушки запалювання, електроклапани і електродвигуни. Призначення і принцип роботи виконавчих механізмів ЕСУД. Регулятор холостого ходу. Котушки і свічки запалювання. Форсунки. електромагнітні клапани продувки адсорбера і рециркуляції відпрацьованих газів. Паливопідкачувальний насос і електронний дросельний вузол.
Дистанційні самостійні курси для автомеханіків (напрям комерційний транспорт). Покрокове навчання. Практико-орієнтовані модулі та відпрацювання навичок за допомогою симуляцій. Навчання технічному обслуговуванню вантажних автомобілів, роботі з інструментом і обладнанням, сервісним операціям, техніці безпеки.
Тривалість курсу навчання:
Курс складається з 397 модулів навчання і тестового контролю.
Загальний час вивчення матеріалу: 120 годин.
6 місяців доступу до програми дистанційного навчання.
Основними цілями вивчення курсу є: підготовка механіка з обслуговування та ремонту коменрційної техніки. Придбання базових теоретичних знань і практичних навичок по влаштуванню, роботі систем і вузлів легкового автомобіля.
Завданнями курсу є:
-
оволодіння теоретичними основами будови комерційного ТЗ;
-
вивчення технології проведення ТО та ремонту систем і вузлів вантажного автомобіля;
-
отримання практичних навичок в проведенні обслуговування і ремонту вантажного автомобіля, експлуатації обладнання та інструменту, а також рішення за допомогою них конкретних завдань.
Оволодівши курсом учень повинен вміти:
-
виконувати діагностику і обслуговування ходової частини, рульового управління і гальмівної системи легкового автомобіля;
-
проводити технічне обслуговування вантажного автомобіля;
-
застосовувати обладнання та інструмент;
-
аналізувати вхідні і вихідні дані механічних вузлів і систем.
Зміст програми
Тема 1. Вивчення вимог безпеки при проведенні автослюсарний робіт.
Правила безпеки під час проведення ремонтних робіт на автомобілі. Засоби індивідуального захисту.
Тема 2. Інструменти, що застосовуються для технічного обслуговування і ремонту автомобілів.
Динамометричний ключ. Штангенциркуль. Мікрометр. Пневматичний гайковерт. Храпові рукоятки. Прилад для перевірки антифризу і т.д.
Тема 3. Системи ДВЗ.
Рядний плунжерний насос. EDC (Система електронного керування дизельним двигуном). Системи CRD+PDE. Система електропостачання та пуску.
Тема 4. Ходова частина.
Подвеска. Особенности движения (углы установки колес). Колеса и шины.
Тема 5. Рульове керування.
Рульовий привід. Рульовий механізм. Підсилювачі керма. Електронні системи.
Тема 6. Гальмівна система автомобіля.
Будова, робота, діагностування і ТО елементів пневматичної системи гальм. Електроні системи гальм.
Тема 7. Кабіна. Елементи рами.
Розмір транспортного засобу. Кабіни комерційного ТЗ. Системи зчіпного пристрою. Освітлювальні прилади.
Тема 8. Комфорт. Додаткові системи.
Система опалення. Система кондиціювання, роботи з перевірки системи. Причіп-рефрижератор.